Oddíl

Jsme klučičí oddíl vlčat a skautů ve středisku Vrbovec v Brně Bystrci. Náš oddíl se dělí na vlčata a skauty, vlčata jsou věkově přibližně od 7 do 11 let a skauti od 11 do 16. Vlčata i skauti se dále dělí na jednotlivé družinky, všechny vlčecí družinky mají schůzky v pondělí v čase 16:30-18:30 a skautké družinky mají schůzky oddělené, jedna v úterý a druhá ve čtvrtek též v čase 16:30-18:30. Naší klubovnu najdete v Bystrci na adrese Vrbovecká 2. Jsme členy Junáka – českého skauta, největší a nejznámější výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.

Společně se pravidelně jednou týdně setkáváme na schůzkách, jednou měsíčně jezdíme na akce a v létě společně strávíme čas na táboře. Našimi průvodci jsou kvalifikovaní vedoucí. Ti nejzodpovědnější z nás navíc svým vedoucím pomáhají při přípravách schůzek a akcí – to jsou tzv. rádci.